Klienditeenindus:
E - R: 9.00 – 16.00
(+372) 730 7883
(+372) 502 6401
Viber: (+372) 514 9332
ou.kaubapall@neti.ee

Kaubad

Meie pikaajaline kogemus kasutatud rõivaste hulgimüügis on näidanud, et klientide nõudmised kaupadele võivad olla väga erinevad ja sõltuda paljudest teguritest, nagu näiteks poodide asukoht või kauba turustamisviis. Sortimenti koostades püüame selle kõigega võimalikult palju arvestada. Müügis on eraldi naiste-, meeste-, laste- ja segakaubad, hooaja (suvi, talv) ning kindlate artiklite järgi (teksapüksid, kampsunid, kleidid-seelikud jne) pakendatud kaubad. Kuna tegemist on hulgimüügiga, ei saa ostja üksikuid rõivaesemeid eraldi välja valida, vaid valik on juba valmis pakendatud kottide vahel. Kohapeal on iga artikli kohta avatud ka näidiskott, mille sisuga on võimalik põhjalikumalt tutvuda. Müügis on nii sorteerimata ehk originaalkaup kui ka sordikaubad.

Originaaliks nimetatakse kasutatud riiete äris sorteerimata kaupa, mis läheb müüki sellisel kujul nagu ta välismaistest korjandustest tuleb. Originaalkaup on puutumata, s.t. ühtki eset pole enne müükipanekut ei välja võetud ega juurde pandud. Sellest tulenevalt võib sorteerimata kaup sisaldada nii uusi või vähekantud disainer- ja firmariideid kui ka kasutuskõlbmatuid rõivaid või muid esemeid, mis pole rõivad. Reeglina langeb originaalist prügina välja ligikaudu 50%. Kuna sorteerimis-, triikimis- ja pesemistöö teeb selle kauba puhul ostja ise, on originaalkauba hind sordikauba omast tunduvalt soodsam. Originaali hinda mõjutavad ka päritolumaa ja ka korjanduse liik ehk kas tegemist on konteiner- või kodukorjandusega.

Et valikut võimalikult mitmekesisena hoida, pakume sordikaupadest nii välismaal valmis pakendatud kaupa kui ka omasorteeringu artikleid. Imporditud kaupade vahendamises peame olulisimaks nende vastavust kodumaise turu nõudmistele. Meie tellimused sünnivad dialoogis tootjatega, kes arvestavad Eesti turu eripäradega. Alates 2001. aastast on töös ka Kaubapalli oma sorteerimistehas. Ühest küljest aitab ise sorteerimisprotsessis osalemine teostada uuenduslikke ideid ja järgida klientide soovitusi, teisest küljest on sel oluline osa kvaliteedikontrollis, sest vaid nii saame aimu originaalkaupade hetkeseisust. Lisaks erinevas variatsioonis rõivamiksidele on eraldi artiklitena müügis ka jalanõud, vööd, kotid, mänguasjad, kodutekstiil, käsitöötarvikud, Saksa vanakraamituru (Flohmarkt) kaup jne. Reeglina on sordikaubad pakendatud 25-kilostesse kottidesse, kuid ette tuleb ka erandeid (15 kg, 20 kg, 60 kg). Täpsemat informatsiooni pakendite suuruste ja hindade kohta jagame meeleldi nii telefoni kui meili teel.

Originaalkaubast sordikauba tootmine toimub professionaalse käsitsi sorteerimise teel ning kehtivad kindlad kriteeriumid, mille järgi rõivad kategooriatesse jagatakse. Traditsiooniline sordikaupade liigitus on järgmine: Ekstra kvaliteet (ingl k ka Cream, Shop) – parimas seisukorras moodne kaup, sisaldab vähekantud, peaaegu uusi ja uusi rõivaid;1. sort – heas ja väga heas seisukorras moodne kaup, sisaldab vähekantud, vormis ja plekkideta rõivaid; 2. sort – heas ja rahuldavas seisukorras kaup, rõivad võivad olla kulunud, kuid ei tohi olla kaotanud vormi ning väga moodsatel asjadel võib esineda pestavaid plekke ja lahtisi õmblusi.